Biz

1993 yılından bugüne, değişmeyen heyecanımızla 

Hakan & Ayhan Mobilya iki genç ustanın hayallerinin ötesinde çok çalışarak birbirlerine tam inanç ve güvenle başladıkları döşeme atölyesinden bu güne gelen 30 yılın hikayesidir. Bu iki elleri maharetli, ahlaklı çıraklıktan ustalığa şimdiki zamanda az rastlanacak dostlukları ortaklıkları ile tek bir kanepe ( L-1 Model ) döşeme işçiliği ile başlayan atölye yolculukları ( GRAND HOUSE ) Florya Mağazasının 2018 de yurt içi ve yurt dışına çalışan büyük bir marka yaratmışlardır. 

Ayhan DOĞAN

1966 yılında 4 çocuklu bir ailenin ferdi olarak Sinop’un Boyabat ilçesinin küçük bir köyünde dünyaya gelmiştir. Annesi Saniye hanım ev hanımıydı. Babası İhsan DOĞAN özel bir okulda yemek müteahhitliğinden gelirini sağlıyordu. Ekonomik sıkıntılar yüzünden, ilk okulu tamamlayıp orta okulu yarıda bırakmak zorunda kalmıştı. Şartlar İstanbul’u göstermişti.  Çok küçük yaşlarda hayata atıldı. Bir çok farklı işlerde çalıştı. Meslek öğrenmek için, gittiği döşeme atölyesin, çıraklık,  kalfalık ve ustalık mertebesine ulaşmıştı. Ustabaşılık görevi almıştı. Herkes gibi büyük hayalleri vardı. Çok küçük yaşlarda azmi ve başarısıyla önce çıraklık, sonra kalfalık ve sonucu olarak ise ustalık mertebesine ulaşmıştı. 1993 yılında Ali Hakan KARAHAN ile tanışıp, 2001 yılında hayallerinde olan Hakan & Ayhan Mobilya firmasını kurmuşlardı. Bugün 3.500 m2 alana sahip fabrika, 600 m2 alana sahip mağaza ile hizmet vermektedir.

Ali Hakan KARAHAN

1968 yılında 3 çocuklu bir ailenin ferdi olarak Samsun’un Havza ilçesinde dünyaya gelmiştir. Annesi Mevlüde hanım ev hanımıydı. Babası İsmail KARAHAN Nakliye şöförlüğünden gelirini sağlıyordu. 10 yaşındayken babasının trafik kazası sonucu hayatını kaybetmesi aileye derin bir üzüntü katmıştı. İlk okulu tamamlayıp orta okulu yarıda bırakmak zorunda kalmıştı. Çok küçük yaşlarda hayata atıldı. İzmir ve Samsun arasında çocukluğu geçti. Bir çok farklı işlerde çalıştı. Şartlar İstanbul’u göstermişti. İstanbul’a gelip bir döşeme atölyesinde çıraklık, kalfalık ve ustalık mertebesine ulaşmıştı. Daha sonra farklı bir atölyede ustabaşılık görevi almıştı. Herkes gibi büyük hayalleri vardı. Çok küçük yaşlarda azmi ve başarısıyla önce çıraklık, sonra kalfalık ve sonucu olarak ise ustalık mertebesine ulaşmıştı. 1993 yılında Ayhan DOĞAN ile tanışıp, 2001 yılında hayallerinde olan Hakan & Ayhan Mobilya firmasını kurmuşlardı. Bugün 3.500 m2 alana sahip fabrika, 600 m2 alana sahip mağaza ile hizmet vermektedir.